تبلیغات
سودای آسمانبه وبلاگ سودای آسمان مرجع اطلاعات و اخبار نظامی خوش آمدید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت وب یاری کنید .

سودای آسمان


رتبه در گوگل و الکسا

..::: آخرین مطالب :::..

عنوان تاریخ
سوخو 35 دوشنبه 7 دی 1394
چگونه خلبان یک جنگنده شویم؟ پنجشنبه 30 خرداد 1392
تامکت سه شنبه 14 خرداد 1392
لحظه اجکت اف18 سه شنبه 14 خرداد 1392
اف22 سه شنبه 14 خرداد 1392
بلند آسمان جایگاه من است سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان رونمایی از ناو جدید بایندر پنجشنبه 29 فروردین 1392
رونمایی از جنگنده کوثردر آینده نزدیک پنجشنبه 29 فروردین 1392
جنگنده ایرانی قاهر 313 2 یکشنبه 15 بهمن 1391
جنگنده ایرانی قاهر 313 1 یکشنبه 15 بهمن 1391


موضوع : اخبار نظامی

جنگنده جدید ایرانی ساخته می‌شود


معاون هماهنگ كننده نیروی هوایی ارتش از ساخت بمب هوشمند قابل هدایت با انحراف بسیار ناچیز و همچنین عقد قرارداد ساخت هواپیماهای دو كابینه آموزشی و شكاری جدید با صنایع دفاع خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، امیر خلبان عزیز نصیرزاده در نشست خبری با بیان اینكه تولید ملی در نیروهای مسلح به ویژه نیروی هوایی از ابتدای پیروزی انقلاب دنبال می شود گفت: در دوران دفاع مقدس به علت عدم فروش تسلیحات به ایران با دستور مقام معظم رهبری كه در آن زمان رئیس جمهور وقت بودند جهاد خودكفایی در نیروهای مسلح آغاز شد كه نیروی هوایی هم با شروع فعالیت های خود در این راستا در حقیقت نخستین گام ها را در زمینه تولید ملی برداشت.

وی افزود: پس از پایان جنگ تحمیلی سمت و سوی اقدامات نیروی هوایی بیشتر در جهت تولید تجهیزات نوین و بهینه سازی تجهیزات موجود با توجه به فناوری روز پیش رفت.

معاون هماهنگ كننده نیروی هوایی ارتش با اشاره به ساخت هواپیمای صاعقه به عنوان اولین دستاورد تولیدی در این نیرو تصریح كرد: این هواپیما هم اكنون به تولید انبوه رسیده و روز به روز، فناوری های آن ارتقا یافته است.

وی با بیان اینكه نیروی هوایی در زمینه تولید مهمات هوشمند، اقدمات ویژه ای انجام داده است؛ اظهار داشت: در تولید مهماتی چون موشك های هوا به هوا، هوا به زمین، هوا به سطح و افزایش برد آن به دستاوردهای جدیدی رسیده ایم.

امیر نصیرزاده تهدیدات غرب علیه ایران را مسئله ای تازه ندانست و ادامه داد: این تهدیدات ابزار بیگانگان در راستای ایجاد جنگ روانی است اما این تحلیل دلیلی بر عدم آمادگی نیروهای مسلح نیست و ما همواره آمادگی خود را در عالی ترین سطح حفظ می كنیم.

معاون هماهنگ كننده نیروی هوایی ارتش تاكید كرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره در منطقه خلیج فارس و دریای عمان گشت دریایی انجام می دهد و هر گونه تحرك در این منطقه را به دقت رصد می كند.

وی با بیان اینكه نیروی هوایی موظف است توان و تجهیزات خود را همگام با كشورهای مطرح دنیا به روز نگه دارد تصریح كرد: در بُعد آموزش، فعالیت های دانشگاه شهید ستاری با معیارهای روز دنیا تطابق دارد. همچنین در زمینه ایجاد زیر ساخت و سطوح پروازی، بازسازی و بهینه سازی تجهیزات، توسعه پایگاه ها، ساخت تجهیزات الكترونیك و جنگال دستاوردهای چشمگیری داریم.

امیر نصیرزاده از ساخت بمب هوشمند در نیروی هوایی خبر داد و افزود: این بمب قابل هدایت به سمت هدف بوده و سطح انحراف آن در اصابت به هدف بسیار ناچیز است كه و در هدایت آن از سامانه ناوبری ملی استفاده می شود.

وی همچنین از عقد قرارداد ساخت هواپیماهای دو كابینه آموزشی و شكاری جدید با صنایع دفاع خبر داد و تصریح كرد: پس از تولید انبوه این هواپیماها اطلاع رسانی در این خصوص انجام می شود.

معاون هماهنگ كننده نیروی هوایی در تشریح عملكرد سازمان تحقیقات ستاد كل نیروی مسلح اظهار داشت: این سازمان با بررسی طرح های ارسالی به این ستاد از اجرای موازی كاری در طرح ها جلوگیری كرده و باعث هم افزایی در دانش فنی می شود.

وی توانمندی زیر دریایی دلفین رژیم صهیونیستی را شایعه ای بیش ندانست و افزود: این زیر دریایی قابلیت طی كردن مسیر طولانی بدون پهلو گیری در بنادر را ندارد و جز تبلیغات رسانه ای، اطلاعات قابل اهمیتی در خصوص نزدیك شدن آن به منطقه به چشم نمی خورد.

امیر نصیرزاده همچنین عمل پیوند قلب در بیمارستان بعثت نیروی هوایی برای اولین بار در سطح نیروهای مسلح را نشانگر دانش بالای پزشكان نظامی دانست و افزود: این اقدامات ما را در ارتقا طب رزمی كمك می كند. البته آمادگی این پیوند از چند سال پیش در این بیمارستان وجود داشت و ما تا به حال منتظر اخذ مجوزهای لازم بودیم و انشاالله به زودی شاهد عمل پیوند كلیه در این بیمارستان خواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینكه دادن جزئیات اطلاعات نظامی مطمئنا باعث سو استفاده دشمنان و به خطر افتاد مصالح نظام می شود خواستار همراهی بیشتر مسئولین رسانه با نیروهای مسلح در این زمینه شد.

 

مشرق نیوز
...

نویسنده : مهدی
سه شنبه 23 خرداد 1391

صفحاتنظر سنجی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :2
  • آی پی شما :

آخرین بروز رسانی

ویدیو های نظامی
لوگوی ما
لوگوی دوستان

نیروی دریایی نیروی راهبردیوبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛بروزترین وبلاگ هوانوردیمرکز مهندسی هوافضا

ما تونستیم


GRIM  ARMY