تبلیغات
سودای آسمانبه وبلاگ سودای آسمان مرجع اطلاعات و اخبار نظامی خوش آمدید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت وب یاری کنید .

سودای آسمان


رتبه در گوگل و الکسا

..::: آخرین مطالب :::..

عنوان تاریخ
سوخو 35 دوشنبه 7 دی 1394
چگونه خلبان یک جنگنده شویم؟ پنجشنبه 30 خرداد 1392
تامکت سه شنبه 14 خرداد 1392
لحظه اجکت اف18 سه شنبه 14 خرداد 1392
اف22 سه شنبه 14 خرداد 1392
بلند آسمان جایگاه من است سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان رونمایی از ناو جدید بایندر پنجشنبه 29 فروردین 1392
رونمایی از جنگنده کوثردر آینده نزدیک پنجشنبه 29 فروردین 1392
جنگنده ایرانی قاهر 313 2 یکشنبه 15 بهمن 1391
جنگنده ایرانی قاهر 313 1 یکشنبه 15 بهمن 1391


موضوع : اخبار نظامی

صفوی:تاسیسات کشور باید زیرزمینی باشد


رحیم صفوی گفت: ما باید تاسیسات را زیر سطح زمین ایجاد کنیم تا در موقع جنگ از تاسیسات ما در مقابل خطرات جنگ محافظت شود.

به گزارش مشرق به نقل فارس، سرلشکر رحیم صفوی دستیار و مشاور مقام معظم رهبری در حاشیه همایش "جغرافیا و دفاع مقدس در آموزش عالی" که در وزارت علوم برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه در بحث آشنایی با دفاع مقدس درسی با این عنوان به تصویب وزارت علوم رسیده است، گفت: سرفصل‌های آشنایی با دفاع مقدس در این همایش مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: اساتیدی که این درس را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند باید حتما دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند و پس از آن در پژوهشگاه دفاع مقدس دوره‌ای را برای توانمند سازی در تدریس درس آشنایی با دفاع مقدس می‌گذرانند؛ در این پژوهشگاه‌ها منابعی بیشتر از آن منابع که در دانشگاه تدریس خواهد کرد، در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه وزارت علوم به سمت استفاده از درس‌های تخصصی حرکت می‌کند، تاکید کرد: در این همایش درس جغرافیا و دفاع مقدس را برای همه رشته‌های علوم جغرافیایی درنظر گرفته شده است؛ البته ما به دنبال آن هستیم تا رشته‌ای را تحت عنوان رشته دفاع مقدس راه‌اندازی کنیم.

رحیم صفوی با بیان اینکه طرح راه‌اندازی رشته جغرافیا و دفاع مقدس را در مقطع کارشناسی ارشد بررسی می‌کنیم، تاکید کرد: از نظر ما رشته‌های دیگر تخصصی مانند مهندسی و دفاع مقدس باید در آموزش عالی تدریس شود و پس از مدتی آن را به رشته‌ای تحت عنوان مهندسی و دفاع مقدس ارائه کنیم.

وی با اشاره به اینکه این رشته‌ها و دروس فقط به دفاع مقدس برنمی‌گردد، اظهار داشت: در حال حاضر برای دفاع از هجوم بیگانگان و دفاع از امنیت داخلی کشور باید از این علوم استفاده کنیم و طبیعتا برای دفاع در مقابل تهدیدات آینده می‌توانیم از دروس دفاع مقدس بهره گیریم.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا در ادامه اضافه کرد:‌ ما باید تاسیسات را زیر سطح زمین ایجاد کنیم تا در موقع جنگ از تاسیسات ما در مقابل خطرات جنگ محافظت شود.

رحیم صفوی با بیان اینکه تدریس درس آشنایی با دفاع مقدس در وزارت علوم تصویب شده است، تصریح کرد: ما می‌توانیم از ترم جاری این درس را در دانشگاه‌هایی که اعلام آمادگی می‌کند، ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه برای تدریس این دروس از هیئت علمی دانشگاه‌ها استفاده خواهیم کرد، افزود: ابتدا باید از هیئت علمی دانشگاه‌هایی که دوره‌های توانمند سازی برای تدریس دروس را گذرانده‌اند، استفاده کنیم و در صورتی که با کمبود نیرو مواجه شدیم از فرماندهان دوران دفاع مقدس که دارای حداقل مدرک دکتری هستند، استفاده کنیم.

 
...

نویسنده : مهدی
چهارشنبه 31 خرداد 1391

صفحاتنظر سنجی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :2
  • آی پی شما :

آخرین بروز رسانی

ویدیو های نظامی
لوگوی ما
لوگوی دوستان

نیروی دریایی نیروی راهبردیوبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛بروزترین وبلاگ هوانوردیمرکز مهندسی هوافضا

ما تونستیم


GRIM  ARMY