تبلیغات
سودای آسمانبه وبلاگ سودای آسمان مرجع اطلاعات و اخبار نظامی خوش آمدید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت وب یاری کنید .

سودای آسمان


رتبه در گوگل و الکسا

..::: آخرین مطالب :::..

عنوان تاریخ
سوخو 35 دوشنبه 7 دی 1394
چگونه خلبان یک جنگنده شویم؟ پنجشنبه 30 خرداد 1392
تامکت سه شنبه 14 خرداد 1392
لحظه اجکت اف18 سه شنبه 14 خرداد 1392
اف22 سه شنبه 14 خرداد 1392
بلند آسمان جایگاه من است سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان رونمایی از ناو جدید بایندر پنجشنبه 29 فروردین 1392
رونمایی از جنگنده کوثردر آینده نزدیک پنجشنبه 29 فروردین 1392
جنگنده ایرانی قاهر 313 2 یکشنبه 15 بهمن 1391
جنگنده ایرانی قاهر 313 1 یکشنبه 15 بهمن 1391


موضوع : متفرقه نظامی

موشک "شهاب 3" کلیدواژه مرگ رژیم صهیونیستی
این موشك‌ها كه در انوع میان برد و دوربرد ساخته شده اند، می توانند به راحتی اهداف خود را مورد اصابت قرار دهند و شاید همین ویژگی بود كه نام شهاب 3 را به عنوان كلید واژه مرگ برای رژیم صهیونیستی در جهان جا انداخت.

به گزارش  ، رزمایش بزرگ موشكی پیامبراعظم(ص) 7 نیروی هوافضای سپاه پاسداران در حالی به پایان رسید كه موشك بالستیك شهاب 3 كه از پیشرفته‌ترین موشك های دنیا به حساب می آید نیز در كنار سایر موشك های پیشرفته ساخت ایران در این رزمایش بزرگ موشکی به كار گرفته شد.

هنگامی که ایران، موشک شهاب3 را تولید و آزمایش کرد، کارشناسان نظامی اروپایی و آمریکایی در مقالات متعددی با اشاره به تقلید طراحان ایرانی از موشک‌های اسکاد- بی(Scud- B) روسی یا «نودونگ» کره‌ای، قصد زیر سوال بردن این توانایی بومی ایرانی را داشتند ولی با وجود تحریم‌های اقتصادی و فناوری، دانشمندان و مهندسان سرافراز کشومان توانستند با علم و تکنولوژی بومی، باعث حیرت و شگفتی همگان شوند.

به طور كلی خانواده موشك‌های شهاب(شهاب 1، 2 و 3) را باید معروف ترین موشك های ایرانی در دنیا دانست. این موشك‌ها كه در انوع میان برد و دوربرد ساخته شده اند، می توانند به راحتی اهداف خود را مورد اصابت قرار دهند و شاید همین ویژگی بود كه نام شهاب 3 را به عنوان كلید واژه مرگ برای رژیم صهیونیستی در جهان جا انداخت.

موشک ارتقا یافته شهاب 3 که در رزمایش موشکی بزرگ سپاه(پیامبر اعظم 7) نیز آزمایش شد، 2000 کیلومتر بُرد و یک تُن وزن دارد و دقت آن نسبت به نسل های گذشته این نوع موشک در اصابت به هدف افزایش یافته است.

در نسل جدید موشک شهاب 3 ، کلاهک خوشه ای توسط متخصصان کشورمان روی آن نصب شده است که این قابلیت را به موشک های شهاب می دهد روی هدف، حجم انبوهی از بمب ها را فرو ریزد و عملاً این موشک نوعی بمباران اهداف نظامی دشمن را به عهده دارد.

از این قابلیت می توان برای هدف قرار دادن پایگاه های نظامی نیروهای فرامنطقه‌ای، محل تجمع نیروها و نیز ناوهای مستقر در فواصل مختلف استفاده کرد که نیروهای متخاصم، در یک لحظه شاهد بمباران وسیع و تعداد زیاد بمب های موجود در کلاهک موشک های شهاب خواهند بود.

با توجه با این كه موشك شهاب 3 در رزمایش پیامبر اعظم 7 نیز قابلیت شلیکی با برد 2000 كیلومتر داشته است ولی بنا به آنچه كه فرمانده هوا فضای سپاه آن را محدودیت فضا و مکان به دلیل داخلی بودن پرتاب‌ها خواند فقط از 1300 كیلومتر برد آن استفاده شد.

در مقایسه شهاب 3 با موشك اسكاد می توان گفت كه تفاوت اصلی آن ساخت موتوری بزرگ‌تر و پرقدرت‌تر از موتور موشک‌های اسکاد است تا بتواند قدرت پیشرانه بیشتری را تولید کند. این موشک از سوخت مایع برای تهیه نیروی پیشران استفاده می‌کند.

موشک شهاب 3 از سال 2002 تاکنون به طور رسمی ساخته می‌شود. این موشک یک موشک میان برد بالستیک است که در ابتدای آزمایش‌ها، 1300 کیلومتر برد داشت که با تلاش مهندسان ایرانی بهینه شد و برد آن به 2100 کیلومتر رسید. آزمایش‌های این موشک از سال 1377 تا 1382 ادامه داشت و سرانجام در تیرماه سال 1382 رسماً به آمار موشک‌های ایرانی افزوده شد.

 

 

 دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران
...

نویسنده : مهدی
پنجشنبه 2 شهریور 1391

صفحاتنظر سنجی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :2
  • آی پی شما :

آخرین بروز رسانی

ویدیو های نظامی
لوگوی ما
لوگوی دوستان

نیروی دریایی نیروی راهبردیوبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛بروزترین وبلاگ هوانوردیمرکز مهندسی هوافضا

ما تونستیم


GRIM  ARMY