تبلیغات
سودای آسمانبه وبلاگ سودای آسمان مرجع اطلاعات و اخبار نظامی خوش آمدید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت وب یاری کنید .

سودای آسمان


رتبه در گوگل و الکسا

..::: آخرین مطالب :::..

عنوان تاریخ
سوخو 35 دوشنبه 7 دی 1394
چگونه خلبان یک جنگنده شویم؟ پنجشنبه 30 خرداد 1392
تامکت سه شنبه 14 خرداد 1392
لحظه اجکت اف18 سه شنبه 14 خرداد 1392
اف22 سه شنبه 14 خرداد 1392
بلند آسمان جایگاه من است سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان رونمایی از ناو جدید بایندر پنجشنبه 29 فروردین 1392
رونمایی از جنگنده کوثردر آینده نزدیک پنجشنبه 29 فروردین 1392
جنگنده ایرانی قاهر 313 2 یکشنبه 15 بهمن 1391
جنگنده ایرانی قاهر 313 1 یکشنبه 15 بهمن 1391نگاهی به صنعت دفاعی  کشور افزایش برد موشکهای کروز ایران

اسلامی با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا برای افزایش برد موشک‌های کروز گفت: با افزایش برد این موشک‌ها که در سال آینده خواهیم داشت، دشمن را تا کیلومتر‌ها از مرزهای دریایی عقب خواهیم زد.

، با نام گذاری 31 مردادماه به نام «روز صنعت دفاعی» که از سال 89 به مناسبت سالروز تاسیس وزارت دفاع صورت گرفت، این روز محملی شد تا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دستاوردهای سالیانه خود در عرصه‌های مختلف دفاعی را به عنوان مهمترین دستاوردهای سالیانه خود معرفی کند.

دستاوردهای اعلام شده در این روز البته تنها بخشی از کارنامه صنعت دفاعی کشور است و برخی از آنها نیز در طول سال و به مناسبتهای مختلف اعلام می‌شود.

در همین راستا، در گفت‌وگویی تفصیلی با محمد اسلامی معاون امور صنعتی و تحقیقات وزارت دفاع، به روند شکل‌گیری برخی دستاوردها و بررسی اخبار جدید در حوزه طراحی و تولید سامانه های دفاعی پرداخته است.

 
جهت‌گیری صنعت دفاعی با نگاه به جریان تهدیدات تعریف می‌شود

معاون وزیر دفاع در ابتدای این گفتگو با بیان اینکه این وزارتخانه مسئول تجهیز و تامین بنیه دفاعی کشور است، گفت: بنیه دفاعی کشور بر اساس دکترین و راهبرد ملی، تولید «قدرت دفاعی بازدارنده» را دنبال می کند از این رو قدرت دفاعی باید پتانسیلی ایجاد کند که هرگونه تهدیدی را علیه منافع جمهوری اسلامی ایران متوقف و خنثی سازد.

اسلامی با بیان اینکه، فراهم کردن چنین ظرفیت و ساز و کاری وظیفه صنعتگران دفاعی است، خاطرنشان کرد: جهت‌گیری این اقدامات را جریان و ظرفیت تهدید تعیین می‌کند.

وی افزود: از اول انقلاب تاکنون شاهد بودیم که جریان استکباری همیشه فعال بوده و هر روز با حرکتی، دشمنی خودش را گسترده کرده و امروز با شیطنت‌های گوناگون، مسیر رشد کشور، به مقابله با انقلاب اسلامی می‌پردازد.

اسلامی خاطرنشان کرد: از آنجایی که این تهدیدات از گستردگی زیادی برخوردار است، ما باید در دریا، زمین و هوا آنها را رصد کرده و فناوری‌ها و سامانه‌های آنها را بشناسیم تا بتوانیم برای مقابله با دشمن، نیروهای مسلح را تجهیز کنیم.

سرمایه گذاری وزارت دفاع در بیش از 50 رشته صنعتی و فناورانه

معاون وزیر دفاع ادامه داد: مسئله اصلی ما این است که بتوانیم نیروهای مسلح را طوری تجهیز کنیم که با این تهدید که امروز به صورت مشخص آمریکا است، به مقابله بپردازند.

اسلامی با بیان اینکه این صورت مسئله دامنه و گستره زیادی دارد، تصریح کرد: ما در بیش از 50 رشته صنعتی و فناورانه ظرفیت ایجاد کردیم و هر ساله در قالب «روز صنعت دفاعی» به معرفی این دستاوردها می‌پردازیم.

تامین نیازهای دفاعی با تکیه بر پتانسیل‌های ملی

وی با بیان اینکه ما در وزارت دفاع و صنایع دفاعی حول دو محور فعالیت داریم، محور اول را «تامین و تجهیز نیروهای مسلح در جهت پاسخگویی به تهدیدات» و محور دوم را «دستیابی به علوم و فناوری‌های روز با استفاده از پتانسیل‌های ملی و به کارگیری ظرفیت کشور» عنوان کرد و افزود: در این دو محور، یک نگاه ما به آینده و یک نگاهمان به نیازهای روز است که این دو موضوع هم پای هم پیش میرود.

تفاوت فضای جنگهای آینده با 8 سال دفاع مقدس

معاون وزیر دفاع با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های موشکی و با اشاره به دستیابی به برد مورد نیاز در موشک‌ها (2 هزار کیلومتر)، مبحث دقت و رادارگریزی موشکها را از موضوعات بسیار مهم دانست و گفت: این در حالی است که دشمن تلاش می کند با رجزخوانی‌های مدرن و اعمال تهدیداتی که با آرایش‌های مختلف سیاسی و نظامی انجام می‌دهد، ما را متوقف کند.

اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط جنگ‌های آینده تفاوتهای اساسی با دفاع مقدس دارد، گفت: اگر در طول 8 سال جنگ تحمیلی یک گستره‌ای در اختیار بود که ما با شلیک به هر نقطه آن، محل استقرار دشمن را هدف قرار می‌دادیم، اما امروز دشمن ما در سکوهای شناوری و پروازی و در نقاطی محدود مستقر شده و این طور نیست که اگر موشک ما به هر نقطه اصابت کند، به منزله انهدام دشمن باشد.

 
تست موفق «نقطه‌زنی» موشک‌های زمینی و دریایی در رزمایش اخیر

وی ادامه داد: اینجاست که موضوع دقت در زمینه موشکی خودش را نشان می‌دهد و ما در رزمایش اخیر سپاه که اهداف شبیه سازی شده در آن مورد هجوم موشکی قرار گرفت، دیدیم که چطور نسل جدید موشک‌ها به نقاط مورد نظر اصابت کرد که این موضوعات یعنی نقطه زنی موشک‌ها هم در دریا و هم در خشکی به وسیله نسل جدید موشک‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

 
موشک‌های ایرانی قبل از رهگیری به نقاط مورد نظر اصابت می‌کند

معاون وزیر دفاع در خصوص مبحث رادارگریزی نیز اظهار داشت: سامانه‌های موشکی ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر گونه قدرت کشف و رهگیری را از دشمن بگیرد.

اسلامی خاطرنشان کرد: نسل‌های جدید موشکی و انواع موشک‌هایی که امروز در اختیار نیروهای مسلح قرار دارند با سرعتی چند برابر صوت آنقدر برق‌آسا عمل می‌کنند که قبل از رهگیری و کشف توسط دشمن، به اهداف مورد نظر اصابت می‌کنند.

دشمن با راهبرد «جنگ از راه دور» می‌داند که در نبردهای نزدیک با ایران ناموفق خواهد بود

معاون وزیر دفاع استراتژی دشمن در نبردهای آینده با ایران را استراتژی «جنگ از راه دور» و نیز «جنگ‌های نیابتی» عنوان و تصریح کرد: دشمن ما اهل جنگ نزدیک نیست چرا که می‌داند در این صورت با دادن تلفات بسیار زیاد شکست خواهد خورد.

 
دشمن از هجوم پرتعداد موشک‌های دقیق و مخرب ایران در امان نیست

اسلامی در خصوص ایجاد سپرهای دفاع موشکی توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با موشک‌های ایران نیز گفت: ما به دنبال این هستیم که قدرت دفاعی‌مان به لحاظ عملیاتی به قدری موثر واقع شود که ساز و کار و طراحی نظامی دشمن را دگرگون سازد.

وی افزود: آنچه در سپرهای دفاع موشکی از جمله «گنبد آهنین» باید مد نظر قرار بگیرد این است که این سامانه‌ها می‌توانند تا یک سطح، ارتفاع و برد خاصی را پوشش داده و حداکثر، قابلیت کشف و رهگیری تعداد معینی از تهدیدات را دارند و باید توجه کرد که این سامانه‌ با چه سرعت، دقت و قابلیت و در چند لایه می‌توانند خودش را بازسازی کنند. لذا طرح اینگونه مباحث، بیشتر عملیات روانی است برای دلگرمی خودشان.

معاون وزیر دفاع تاکید کرد: البته خود آنها می‌دانند که به لحاظ فنی و عملیاتی بسیار آسیب پذیرند و نمی‌توانند از هجوم پرتعداد موشک‌های دقیق و مخرب ایرانی در امان باشند.

افزایش برد موشک‌های کروز تا سال آینده

اسلامی در زمینه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه موشک‌های کروز دریایی و برنامه‌های احتمالی برای ساخت کروزهای زمینی نیز خاطرنشان کرد: یک موشک کروز در ارتفاع مشخصی از سطح حرکت می‌کند و برای مناطق پرفراز و نشیب مانند مناطق کوهستانی، معمولا از این موشک استفاده نشده و از سامانه‌های دیگر استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمن ما اساسا در دریا مستقر است و عملیات‌های خود را از طریق دریا انجام خواهد داد که ما هم با موشک‌های کروز دریایی که امروز به صورت انبوه در اختیار نیروهای مسلح قرار دادیم، می‌توانیم به مقابله با آنها بپردازیم.

معاون وزیر دفاع با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا برای افزایش برد این موشک‌ها گفت: با افزایش برد موشک‌های کروز که در سال آینده خواهیم داشت، دشمن را تا کیلومتر‌ها از مرزهای دریایی عقب خواهیم زد چون هر چقدر برد موشک‌های ما بالاتر رود، آنها مجبور می‌شوند از مرزهای ما فاصله بیشتری بگیرند.

اسلامی تاکید کرد: راهبرد ما در موشک‌های کروز این است که دشمن دورایستا را هرچه بیشتر از مرزهای خود دور کنیم.

طرح ساقط کردن ناوهای هواپیمابر دشمن اندیشیده شده است

معاون وزیر دفاع با اشاره به حضور ناو‌های هواپیمابر فرامنطقه‌ای در اطراف ایران آن را یک موضوع قدیمی دانست و گفت: این ناو‌ها آسیب‌پذیری خود را دارند و نیروهای مسلح عزیز ما با راههای آن آشنا هستند.

عملکرد مثبت دیپلماسی کشور در گرو اقتدار دفاعی است

وی با بیان اینکه ایجاد قدرت دفاعی یک تکلیف الهی است، گفت: ما اگر می‌خواهیم در امان بوده و محتاج غرب نباشیم، همانطور که خداوند در قرآن فرموده‌ باید با تجهیز خودمان در دل دشمن ترس ایجاد کنیم چرا که اگر خود را قوی سازیم، از حمله دشمن در امان بوده و دیپلماسی ما می‌تواند کار خود را راحت‌تر انجام بدهد.

 
آمریکا برای مقابله با ایران شخصا وارد میدان شده است

معاون وزیر دفاع با اشاره به تحریم‌های همه جانبه علیه کشورمان خصوصا در عرصه‌های دفاعی گفت: امروز کسی تجهیزات نظامی را براحتی به دیگری نمی‌فروشد مگر اینکه در یک بلوک قرار داشته باشند. نمی‌توان شعار استقلال داد و قدرت دفاع نداشت چرا که قدرت دفاعی یک امر لازم برای پیشبرد استقلال کشور است.

اسلامی با بیان اینکه امروز آمریکا برای مقابله با ایران، خودش راسا وارد عرصه تقابل با ایران شده‌، تصریح کرد: اگر ما غفلت کرده و ساز و برگ لازم را فراهم نکنیم، نسل‌های آینده ملت ایران ما را نخواهند بخشید.

 
تحریم افراد و سازمانها افتخاری برای صنعت کشور است

وی، ایجاد تحریم و قطعنامه‌های شورای امنیت و نیز آوردن اسم اشخاص و شرکت‌های متعدد در این قطعنامه‌ها را افتخاری برای صنعت دفاعی کشور دانست و گفت: از آنجا که آنها می‌دانند ما به دنبال توسعه فناوری در کشور هستیم، سعی می‌کنند با انتساب اتهامات واهی جلوی این پیشرفت را بگیرند.

سبد محصولات دفاعی کشور قابل مقایسه با گذشته نیست

معاون وزیر دفاع با بیان اینکه این تحریم‌ها در ابعاد گسترده و حتی مواد خام علیه کشورمان صورت گرفته، افزود: در چنین شرایطی است که ما توانستیم با دستاوردهای مهم، عیار خودکفایی کشور را بالا ببریم و این خودکفایی نه فقط در عرصه دفاعی بلکه در تمامی موضوعات کشور به چشم می‌خورد و امروز سبد محصولات راهبردی ایران اصلا قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست و امروز پیشرفت‌های کشور به گونه‌ای است که نه فقط عرصه دفاعی بلکه سایر بخش‌ها نیز از آن منتفع می‌شوند.

...

نویسنده : مهدی
یکشنبه 5 شهریور 1391

صفحاتنظر سنجی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :2
  • آی پی شما :

آخرین بروز رسانی

ویدیو های نظامی
لوگوی ما
لوگوی دوستان

نیروی دریایی نیروی راهبردیوبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛بروزترین وبلاگ هوانوردیمرکز مهندسی هوافضا

ما تونستیم


GRIM  ARMY