تبلیغات
سودای آسمانبه وبلاگ سودای آسمان مرجع اطلاعات و اخبار نظامی خوش آمدید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت وب یاری کنید .

سودای آسمان


رتبه در گوگل و الکسا

..::: آخرین مطالب :::..

عنوان تاریخ
سوخو 35 دوشنبه 7 دی 1394
چگونه خلبان یک جنگنده شویم؟ پنجشنبه 30 خرداد 1392
تامکت سه شنبه 14 خرداد 1392
لحظه اجکت اف18 سه شنبه 14 خرداد 1392
اف22 سه شنبه 14 خرداد 1392
بلند آسمان جایگاه من است سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان رونمایی از ناو جدید بایندر پنجشنبه 29 فروردین 1392
رونمایی از جنگنده کوثردر آینده نزدیک پنجشنبه 29 فروردین 1392
جنگنده ایرانی قاهر 313 2 یکشنبه 15 بهمن 1391
جنگنده ایرانی قاهر 313 1 یکشنبه 15 بهمن 1391


موضوع : اخبار نظامی

بازدید سران غیر متعهد از مراکز نظامی


جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با هدف بررسی آخرین برنامه ها و اقدامات برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران تشکیل شد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون متبوع خود گفت: در جلسه فوق العاده امروز کمیسیون، ابتدا تقسیم کار نظارتی بین اعضای کمیسیون صورت گرفت و بنابراین مقرر شد تا کمیته روابط خارجی بر فعالیت های دیپلماسی، گفتگوهای دو جانبه، بهرهداری دیپلماتیک اجلاس تهران نظارت کند. کمیته امنیتی نیز بر برنامه ها، فعالیت ها و اقدامات امنیتی اجلاس نظارت کند و کمیته دفاعی نیز بر بخش های سخت افزاری، انتظامات و امنیت برگزاری اجلاس نظارت کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: در ادامه جلسه، صالحی وزیر امور خارجه در جلسه حضور یافت و بحث و بررسی برنامه ها و اقدامات برگزاری اجلاس شروع شد. در این جلسه موضوعاتی از قبیل آخرین اخبار و اعلام آمادگی سطوح هیات های شرکت کننده در اجلاس، برنامه های جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با بهره برداری اقتصادی با هدف خنثی سازی تحریم ها، برنامه های اجلاس در ارتباط با بحران سوریه، فلسطین، بیداری اسلامی، موضوع هسته ای جمهوری اسلامی ایران، حقوق بشر، تروریسم مورد بحث قرار گرفت

به گفته نقوی صالحی در این جلسه اعلام کرد که هر 120 کشور عضو جنبش و 15 مجمع و سازمان بین المللی دعوت شده در اجلاس شرکت خواهند کرد در حدود 51 کشور در عالیترین سطوح (رئیس جمهور، نخست وزیر، معاون رئیس جمهور، رئیس مجلس) شرکت خواهند کرد. دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس جمهور مصر شرکت خواهند داشت. فرزند پادشاه عربستان به عنوان نماینده ویژه پادشاه در اجلاس شرکت خواهد کرد.

نقوی حسینی گفت: برنامه های بازدید مدعوین در جمهوری اسلامی از جمله مباحث مهم دیگر جلسه بود. صالحی در این ارتباط گفت بازدید از مراکز هسته ای، مراکز صنعتی، زیارتی و فرهنگی، علمی به انتخاب خود مدعوین ساماندهی شده است. بازدید از دستاوردهای دفاعی کشور نیز از جمله موارد بازدید مدعوین است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی درادامه گفت: در این جلسه صالحی گزارشی نیز از سفر رئیس جمهور به جلسه کنفرانس اسلامی در ریاض و محتوای گفتگوها و فضای حاکم بر گفتگوها و نشست به کمیسیون ارائه کرد.

نقوی حسینی در ادامه افزود: در این جلسه کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد که با توجه به حضور فعال نمایندگان پارلمانی در هیات های شرکت کننده در اجلاس، انتظار این است که در روند برگزاری اجلاس از ظرفیت های مجلس استفاده شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی به طور مستمر از روند اجرایی برگزاری اجلاس بازدید کنند.

 
...

نویسنده : مهدی
یکشنبه 5 شهریور 1391

صفحاتنظر سنجی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :2
  • آی پی شما :

آخرین بروز رسانی

ویدیو های نظامی
لوگوی ما
لوگوی دوستان

نیروی دریایی نیروی راهبردیوبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛بروزترین وبلاگ هوانوردیمرکز مهندسی هوافضا

ما تونستیم


GRIM  ARMY