تبلیغات
سودای آسمانبه وبلاگ سودای آسمان مرجع اطلاعات و اخبار نظامی خوش آمدید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت وب یاری کنید .

سودای آسمان


رتبه در گوگل و الکسا

..::: آخرین مطالب :::..

عنوان تاریخ
سوخو 35 دوشنبه 7 دی 1394
چگونه خلبان یک جنگنده شویم؟ پنجشنبه 30 خرداد 1392
تامکت سه شنبه 14 خرداد 1392
لحظه اجکت اف18 سه شنبه 14 خرداد 1392
اف22 سه شنبه 14 خرداد 1392
بلند آسمان جایگاه من است سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان رونمایی از ناو جدید بایندر پنجشنبه 29 فروردین 1392
رونمایی از جنگنده کوثردر آینده نزدیک پنجشنبه 29 فروردین 1392
جنگنده ایرانی قاهر 313 2 یکشنبه 15 بهمن 1391
جنگنده ایرانی قاهر 313 1 یکشنبه 15 بهمن 1391


موضوع : اخبار نظامی

امیر اسماعیلی:

بیش از 3000 نقطه در كشور پهنه پدافند نظامی است

 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) گفت: اكنون بیش از 3000 نقطه در كشور، پهنه پدافند نظامی است و قرارگاه تمام سیستم‌های پدافند كشور اعم از راداری، پرنده پروازی، توپخانه و موشكی ارتش و سپاه را كنترل و راهبری تاكتیكی می‌كند.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در گفتگویی به مناسبت هفته دفاع مقدس، تصریح كرد: در دو عملیات والفجر 8 و فتح المبین، 107 فروند جنگنده و بالگرد دشمن منهدم شد كه در نوع خود كم نظیر بود.

وی با بیان اینكه ماموریت پدافند هوایی قبل از پیروزی انقلاب، حفاظت از هوافضای پایگاه‌های نیروی هوایی بود، افزود: با وقوع جنگ تحمیلی، ماموریت پدافند هوایی از ماموریت‌های كاملا استقراری و ایستایی به ماموریت‌های تاكتیكی و متحرك تغییر كرد و با قرارگرفتن در دهلیزهای نفوذی احتمالی هواپیماهای شكاری جنگنده دشمن بعثی، بسیاری از آنها را مجبور به بازگشت و بسیاری دیگر را ساقط می‌كند.

اسماعیلی یكی از اهداف تشكیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) را جلوگیری از موازی كاری عنوان كرد و گفت: اكنون بیش از 3000 نقطه در كشور، پهنه پدافند نظامی است و قرارگاه تمام سیستم‌های پدافند كشور اعم از راداری، پرنده پروازی، توپخانه و موشكی ارتش و سپاه را كنترل و راهبری تاكتیكی می‌كند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینكه حملات و تهدیدات هواپایه است، افزود: این حملات و تهدیدات به شكل هواپیماهای استراتژیك و یا موشك‌های بالستیك و نیمه بالستیك است و نخستین یگانی كه باید با این تهدیدات مقابله كند، پدافند هوایی است.

وی گفت: پدافند هوایی برای مقابله با تهدیدات روز دنیا، تنوع گرایی را در دو بعد تاكتیكی و تكنیكی در دستور كار خود قرار داد، چرا كه در چنین شرایطی است كه می‌تواند مانع از غافلگیری خود شود.

اسماعیلی افزود:‌ سامانه‌های پدافند هوایی باید با سیستم‌های پروازی اعم از موشك‌های كروز،‌ موشك‌های بالستیك و نیمه بالستیك و پهپادها كه از پیچیدگی خاصی برخوردارند و احتمالا می‌خواهند تهدیدی علیه ما باشند، مقابله كنند.

وی با بیان اینكه حتی اگر لحظه‌ای پشتیبانی دانشی و قطعه‌ای از پدافند هوایی قطع شود، محكوم به غافلگیری و عقب گرد هستیم، گفت: ما از توان خوبی در جهاد خودكفایی برخورداریم و لذا باید از توانمندی‌های بومی استفاده كنیم.

اسماعیلی افزود: هر چند ممكن است بسیاری از دانشمندان خارجی علاقه‌مند به همكاری با ایران در بخش پدافند هوایی باشند، اما ما رغبتی به این كار نداریم، چرا كه معتقدیم پدافند هوایی برای اینكه بتواند با تهدیدات دشمن مقابله كند باید لایه‌های پنهان تاكتیكی و تكنیكی داشته باشد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) خاطرنشان كرد: امروز 250 نخبه كشوری در سطح كارشناسی ارشد و دكترا با قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) همكاری می‌كنند و صنعت دفاعی كشور به حد مطلوبی از بلوغ رسیده است.

وی گفت: رادارهای موجود در كشور تا 10 سال قبل تك طیفی و تك فركانسی بود؛ اما امروز رادارها در چند طیف UHF ، VHF‌ و HF تولید می‌شود كه هریك در مواجهه با جنگ الكترونیك از قابلیت خاصی برخوردارند و دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند همه این طیف‌ها را با جنگ الكترونیك غافلگیر كند.

اسماعیلی تصریح كرد: این سامانه‌ها در كشف اهداف در سطح مقطع بسیار پائین مثل پهپادها بسیار توانمند عمل می كنند؛ طوری كه این سامانه‌ها در طرح رزمایش ولایت 89 در منطقه جاسك توانستند هواپیماهای جاسوسی را كه خاصیت كشف نشدن و رادار گریزی دارند كشف و آنها را قبل از نزدیك شدن به مرز مجبور به ترك منطقه كنند.

وی با بیان اینكه فضای جنگ و صلح برای پدافند یكی است، ماموریت پدافند هوایی را 24 ساعته و اورژانسی اعلام كرد و افزود: پدافند فقط در سایه تهدیدات تقویت خواهد شد و هرچه تهدیدات علیه پدافند هوایی زیادتر باشد، بیشتر تقویت می‌شود چرا كه در چنین شرایطی تكنیك را افزایش و تاكتیك را تغییر خواهیم داد.

 
...

نویسنده : مهدی
پنجشنبه 6 مهر 1391

صفحاتنظر سنجی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :2
  • آی پی شما :

آخرین بروز رسانی

ویدیو های نظامی
لوگوی ما
لوگوی دوستان

نیروی دریایی نیروی راهبردیوبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛بروزترین وبلاگ هوانوردیمرکز مهندسی هوافضا

ما تونستیم


GRIM  ARMY