تبلیغات
سودای آسمانبه وبلاگ سودای آسمان مرجع اطلاعات و اخبار نظامی خوش آمدید. با نظرات خود ما را در بهبود کیفیت وب یاری کنید .

سودای آسمان


رتبه در گوگل و الکسا

..::: آخرین مطالب :::..

عنوان تاریخ
سوخو 35 دوشنبه 7 دی 1394
چگونه خلبان یک جنگنده شویم؟ پنجشنبه 30 خرداد 1392
تامکت سه شنبه 14 خرداد 1392
لحظه اجکت اف18 سه شنبه 14 خرداد 1392
اف22 سه شنبه 14 خرداد 1392
بلند آسمان جایگاه من است سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان رونمایی از ناو جدید بایندر پنجشنبه 29 فروردین 1392
رونمایی از جنگنده کوثردر آینده نزدیک پنجشنبه 29 فروردین 1392
جنگنده ایرانی قاهر 313 2 یکشنبه 15 بهمن 1391
جنگنده ایرانی قاهر 313 1 یکشنبه 15 بهمن 1391


موضوع : اخبار نظامی

امیر سرتیپ اسماعیلی در نشست خبری:

رزمایش پدافند هوایی ارتش با عنوان مدافعان آسمان ولایت 4 برگزار می‌شود
 

امیر سرتیپ ستاد فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش پدافند هوایی ارتش با عنوان مدافعان آسمان ولایت 4 با حضور نیروهای مختلف ارتش، سپاه و بسیج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر اسماعیلی در نشست خبری روز پنجشنبه اظهار داشت: رزمایش مدافعان آسمان ولایت به صورت رزمایشی مشترك با محوریت قرارگاه پدافند هوایی آجا و شركت نیروهایی از ارتش و سپاه شامل نیروهای زمینی، هوایی و دریایی ارتش و نیروهای هوایی و زمینی سپاه و بسیج مستضعفین برگزار می‌شود.

وی افزود: این رزمایش، رزمایش دوسویه است كه محوریت اصلی آن دفاعی و پدافندی است. وسعت رزمایش نیز بالغ بر 850 هزار كیلومتر مربع شامل استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، كرمان، هرمزگان و بخش‌هایی از استان فارس و یزد اجرا می‌شود.

امیر اسماعیلی با بیان اینكه این رزمایش هفت روزه است، گفت: این رزمایش به صورت پرحجم در چهار روز انجام می‌شود. چند روز قبل از آغاز رزمایش برای استقرار و چند روز پس از آن نیز برای ضداستقرار تجهیزات و نیروهای انسانی است.

وی گفت: رادارهای دوربرد و تاكتیكی، سامانه‌های شنود ثابت و پرنده، سامانه‌های دیده‌بانی هوشمند و الكترونیكی از سامانه‌های استفاده شده در این رزمایش است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء افزود: هواپیماهای بمب‌افكن، شكاری و جنگنده، هواپیماهای ترابری، سوخت‌رسان و هواپیماهای بدون سرنشین نیز از جمله تجهیزاتی است كه در این رزمایش به كار گرفته خواهد شد.

امیر اسماعیلی ادامه داد: سیستم‌های جنگ الكترونیك اعم از آفندی و پدافندی، انواع سیستم‌های موشكی و سامانه‌های توپخانه‌ای با رادار و بدون رادار نیز در این رزمایش استفاده خواهند شد.

وی همچنین اظهار داشت: تفاوت این رزمایش با سایر رزمایش‌ها كه به صورت تك نیرویی برگزار می‌شود در این است كه در این رزمایش‌ها نیروها خود طراحی و اجرا را بر عهده دارند اما رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت یك رزمایش دوسویه و مشترك با حجم عظیمی از نیروهای ارتش، سپاه و بسیج است كه در آن طراحی و اجرا متفاوت است و در واقع بسیاری از نیروهای پدافندی از چگونگی حمله اطلاعی ندارند و باید بتوانند واكنش مناسبی از خود نشان دهند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء نمایش بخشی از توانمندی‌های پدافند هوایی در گستره وسیع، ارتقای توان رزمی پدافند هوایی اعم از تجهیزات و نیروی انسانی، تمرین تاكتیك‌های جدید كه متناسب با تهدیدات روز دنیاست و ترویج روحیه ایثار و شهادت‌طلبی را از اهداف این رزمایش عنوان كرد.

امیر اسماعیلی افزود: یكی دیگر از هدف‌های ما، ارزیابی چابكی و چالاكی سامانه‌ها به عناصر مختلف پدافند هوایی است. در این رزمایش ماموریت‌های جداگانه و مختلفی را به یگان‌های واكنش سریع ابلاغ خواهیم كرد تا چابكی و چالاكی آنها را ارزیابی كنیم. ما همچنین تاكتیك‌های نوینی را كه متناسب با تهدیداتی است كه مشاهده كرده‌ایم انجام خواهیم داد البته بخشی از این تاكتیك‌ها آشكار و بسیاری دیگر نیز به صورت لایه‌های پنهانی باقی خواهد ماند.

وی حضور پدافند غیرعامل در بعد استتار عناصر گوناگون پدافند هوایی شامل نیروی انسانی، تجهیزات و بخش فریب دشمن را از دیگر نكات مورد توجه در این رزمایش عنوان كرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء گفت: جنگ الكترونیك نیز بخش دیگری از این رزمایش را شامل می‌شود كه در آن كشور حمله‌كننده (كشور نارنجی) و از سوی دیگر كشور مدافع (كشور آبی) به صورت پدافندی به اجرای عملیات خواهند پرداخت.

امیر اسماعیلی خاطرنشان كرد: با توجه به حجم رزمایش كه نیمی از كشور را در بر می‌گیرد تعامل در شبكه یكپارچه پدافند هوایی از اهداف مهم ما در این رزمایش است بالغ بر هشت هزار نیروی عملیاتی شامل پشتیبانی رزمی و عمومی در كلیه نیروهای ارتش، سپاه و بسیج در این رزمایش حضور دارند البته این نفرات جدای از نفراتی است كه ماموریت‌های عادی خود متناسب با رزمایش را انجام خواهند داد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء همتاسازی و آموزش نیروهای آكادمیك را یكی دیگر از اهداف رزمایش خواند و اظهار كرد: از مقاطع مختلف درجه‌داری، كارمندی، كارشناسی و كارشناسی ارشد در بخش‌هایی از رزمایش پدافند هوایی و در تمرین‌های مختلف تاكتیكی شركت داده خواهند شد تا آنچه را كه به صورت آكادمیك آموخته‌اند عملی نیز تجربه كنند.

وی با بیان اینكه كنترل وضعیت بحران در عین بحران یكی دیگر از نكات خاص این رزمایش است، گفت: دستور ایجاد وضعیت بحرانی در نقطه‌ای خارج از منطقه رزمایش ابلاغ خواهد شد تا چگونگی برخورد نیروها با شرایط بحرانی در حین بحران آزمایش و ارزیابی شود.

امیر اسماعیلی تست سامانه‌های بومی بهینه‌ شده اعم از سامانه‌های راداری، توپخانه‌ای، موشكی و شنود الكترونیكی، عملیات پدافندی شبانه، سوخت‌رسانی هوایی با همكاری نیروی هوایی ارتش، كنترل هواپیماهای بدون سرنشین و با سرنشین را از دیگر برنامه‌های رزمایش مدافعان آسمان ولایت عنوان كرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در پایان پیام رزمایش مدافعان آسمان ولایت را پیام صلح و دوستی و تلاش برای افزایش ثبات در منطقه برای كشورهای دوست و همسایه عنوان و تاكید كرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به هر تهاجمی از سوی هر كشوری پاسخی جدی خواهد بود.

امیر اسماعیلی در ادامه این نشست در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینكه آیا تمرین‌هایی در رابطه با دفاع از مراكز هسته‌یی نیز در این رزمایش انجام خواهد شد؟ گفت: موضوع هسته‌یی حیثیت ماست و دفاع از آن به صورت لایه‌های پنهانی صورت می‌گیرد. ما در رزمایش مدافعان آسمان ولایت حدود 50 تا 70 نوع تاكتیك مختلف را تمرین خواهیم كرد اما در رابطه با دفاع از مراكز هسته‌یی تمرینی نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره نفوذ پهپاد حزب‌الله لبنان به آسمان رژیم صهیونیستی و شكستن گنبد آهنین این رژیم، گفت: در بحث دفاع تكنیك، تاكتیك و بسیاری از مسائل دیگر چون هدف و ایمان اهمیت دارد، معتقدیم چاشنی آنچه باید به عنوان ادعا ثابت شود ایمان و هدف است حال گنبدها فلزی، آهنی یا مسی باشند فرقی نمی‌كند مهم آن است كه با چه هدفی و بر اساس چگونه ایمانی این دفاع صورت پذیرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: پهپاد یك تكنولوژی پیشرفته و پیچیده است. ادعای گنبد آهنین باید مبتنی بر یك ایمان و هدف‌گذاری مشخصی باشد. اگر بتواند در مقابل نفوذ پهپادها یا هر پرنده دیگری دفاع كند نشان از قدرت آن دارد اما اگر نفوذپذیر باشد حتما ضعیف است.

امیر اسماعیلی در پاسخ به پرسشی درباره زمان دقیق آغاز رزمایش گفت: این رزمایش هفته آینده برگزار خواهد شد اما بگذارید شروع آن غیرمترقبه باشد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری درباره مشاركت نیروی هوایی در این رزمایش گفت: مشاركت نیروی هوایی ارتش در این رزمایش بسیار پرحجم و سنگین است اما یكی از نكات مهمی كه نیروی هوایی در این رزمایش علاوه بر پشتیبانی آن را انجام می‌دهد این است كه خود در بخش‌هایی از رزمایش به عنوان مهاجم نقش ایفا خواهد كرد به طور كلی نیروی هوایی ارتش بزرگ‌ترین شریك ما در این رزمایش خواهد بود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در پاسخ به آخرین پرسش در مورد انواع پهپادهایی كه در این رزمایش استفاده خواهند شد، گفت: پهپادهای هدف شامل ملخ‌دار و جت و پهپادهای شناسایی در این رزمایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

Aja.ir 
...

نویسنده : مهدی
شنبه 20 آبان 1391

صفحاتنظر سنجی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :2
  • آی پی شما :

آخرین بروز رسانی

ویدیو های نظامی
لوگوی ما
لوگوی دوستان

نیروی دریایی نیروی راهبردیوبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛بروزترین وبلاگ هوانوردیمرکز مهندسی هوافضا

ما تونستیم


GRIM  ARMY